Co jsou stélky Formthotics?
Produkty Formthotics jsou revoluční individulně upravitelné stélky. Těžištěm jejich využití je řešení, nekdy dlouho přetrvávajících bolestí a problémů pohybového aparátu. Důležitou roli ale hrají i v prevenci jejich vzniku, zdokonalení výkonu, nebo prostě jen ve snaze o zvýšení komfortu v průběhu Vašich aktivit. Stélky Formthotics jsou po nahřátí dotvarovány na pacientovo chodidlo a botu. Pokud je třeba a odborné vyšetření to odhalí, pomocí doplňků (klínky, srdíčka, patní klínky atd.) jsou stélky Formthotics upraveny tak, aby se z nich stal účinný nástroj úpravy postavení nohy, držení těla a pohybových stereotypů.

Výzkumy a studie ukázaly pozitivní efekt používání upravených stélek v obuvi. Zde jsou odborné články, jako například:
  • Comparative trial of the foot pressure patterns between corrective orthotics, Formthotics, bone spur pads and flat insole in patients with chronic plantar fasciitis” by Chia, Suresh, Kuah, Ong, Phua and Seah 2009
  • The Effectiveness of a Sports Orthotic by Fitzgerald, 1995 – 96
  • Can custom-made biomechanics shoe orthoses prevent problems in the back and lower extremities? A randomized, controlled intervention trial of 146 Military Conscripts” by Larsen, Weidech & Leboeuf-Yde, 2001.
  • Do foot orthoses change lower limb muscle activity in flat arched feet towards a pattern observed in “normal arched” feet?” by Murley, Landorf & Menz, 2010Effectiveness of foot orthoses to treat plantar fasciitis – a randomized trial’ by Landorf, Keenan & Herbert 2006.
Z čeho jsou stélky Formthotics vyráběny?
Stélky Formthotics jsou vyráběny z unikátní, specifické pěny FORMAX. Jedná se o jedinečnou pěnu s uzavřenou strukturou buněk. Tato pěna je zcela odlišná od pěny typu EVA, která je základem pro většinu ostatních stélek. Pěna FORMAX je, za nízkých teplot, tepelně tvarovatelná. Již zmíněná uzavřená struktura buněk vede ke kompletní voděodolnosti a nemožnosti uchycení se bakterií či plísní. Stélky jsou z pěny FORMAX vyráběny 3D frézováním a nikoliv lisováním. Mají tak ve všech částek stejnou tvrdost / hustotu.

Stélky Formthotics obsahují látku Ultra-freshTM, která také zamezuje rozmnožování se bakterií a plísní.
Kdo navrhuje a vyrábí stélky Formthotics?
Původní Formthotics byly navrženy Charliem Baycroftem s pomocí a odbornými radami podiatrů, sportovních doktorů a fyzioterapeutů.

Stélky jsou vyráběny ve městě Christchurch, největším městě Jižního ostrova na Novém Zélandu. Vyrábí jej společnost Foot Science International již po více než 30 let.
Mohou být stélky Formthotics čištěny?
Ano mohou. Jednoduše je možno umýt stélky ve studené či teplé vodě s přidáním trochy čistícího prostředku. Poté je otřete ručníkem a vložte zpět do obuvi. Pěna Formax má uzavřené buňky – je voděodolná a nevstřebává žádný pot. To zabraňuje množení bakterií a plísní, jejichž výskyt by mohl vézt k zápachu nohou a dalším komplikacím. Mimo to obsahují stélky Formthotics speciální látku Ultra-freshTM, která také působí antibakteriálně.
Jsou stélky Formthotics vyráběny v různých velikostech?
Ano, stélky Formthotics jsou k dispozici od velikosti XXS až po velikost XXL. Tato velikost je základním parametrem a musí odpovídat velikosti nohy / obuvi. Dále se různá provední stélek Formthotics lyší svým tvarem, profilem (výškou) a, v neposlední řadě, hustotou – tvrdostí pěny. Seznam velikostí je k dispozici u každého produktu zvlášť na našich webových stránkách.


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2022 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.