Stélky Formthotics jsou stélky speciálně vytvarované pro vaše chodidlo, navržené tak, aby přinesly vašemu chodidlu maximální podporu a komfort, který potřebujete. S unikátním designem a výrobním procesem firma Formthotics vytvořila podmínky pro výrobu stélek, které přirozeně padnou a podpoří vaši nohu.

Jedna z nejčastěji kladených otázek zní: Jaký typ stélek bude pro mne nejvhodnější? Nejlepším řešením je návštěva vašeho lékaře, který dokáže nejlépe, vzhledem ke stavu vašeho chodida a vaší obuvi, stanovit správnou stélku. Cílem je umožnit všem lidem aktivní život s maximálním komfortem, vybalancováním a podporou obuvi pro sportovní i zdravotnické potřeby.

Design

Design každé stélky formthotics má odlišnou úroveň kategorií “Volume” a “Profile”, které odlišují stélky na základě tvaru a podpory, jenž souvisí s prostorem, který je k dispozici vzhledem k obuvi. Máme pro vás několik různých variant, abychom zajistili maximální absorbci nárazů a zároveň, aby stélka nezpomalovala pohyh, což je u sportu a podobných aktivit zásadní.

Volume

Specifikum Volume charakterizuje tloušťku stélky, kterou zabere v obuvi. Low volume stélky jsou ideální pro těsnou obuv, jako jsou boty na podpatku, boty s vysokou podrážkou, těsné běhací boty, atletické boty i volnočasová obuv. Medium volume stélky jsou ideální pro atletické boty, neformální obuv, boty pro formální příležitosti a většinu pohorek. High volume stélky zajišťují největší komfort a podporu, jsou však navrženy především pro volnější typy obuvi.

Profil

Low profile typy stélek jsou navrženy pro obuv, ve které je nejmenší prostor pro dodatečnou výstuž, přesto je potřeba zajistit dostatečnou podporu kvůli absorbci nárazů. Jedná se především o společenskou obuv, těsné boty pro fotbal a cyklistické boty. Stélky low profile jsou k dispozici v černé variantě pro společenskou obuv a v zelené barvě pro golfové a cyklistické boty.

Medium profile stélky Formthotics jsou nejuniverzálnější typ stélek a jsou vhodné pro všechny typy klenby. Medium stélky zajištují největší podporu a zároveň jsou dostatečně pohodlné. Pro zákazníky, kteří mají vysoký oblouk podélné klenby, jsou adekvátní stélky medium Dual Red/Blue.

Formthotics Dual Red/Blue

Unikátní materiál a výroba

Stélky formthotics jsou vyráběny unikátním 3D procesem, kdy jsou tvarovány z bloku pěny. Nejedná se o standartní metodu vstřikování nebo stlačování. Díky tomuto procesu, struktura pěny zůtává konzistentní  a nemá rozdílně tvrdé částí stélky. Toto 3D tvarování vede k tomu, že přední část chodidla, klenba i pata jsou správně podporovány, zatímco dodatečné termo tvarování zajistí, aby stélka byla perfektně vytvarována na vaši obuv.

Pracujeme na tom, aby tyto stélky pracovaly pro vás! Věděli jste, že…

  • Firma Foot Science International, jenž přinesla světu stélky Formthotics, pracovala s mnoha typy cyklistických bot, aby bylo možné vyladit tvar, hustotu a tloušťku stélek právě na cyklistiku. Tato řada obsahuje stélky Cycle Single a Cycle Dual.
  • Foot Science International udělala průzkum golfové obuvi, aby mohla stélky přizpůsobit potřebám, které tělo při golfu potřebuje, jelikož pozice a podpora chodidla je při hraní tohoto sportu velmi důležitá.
  • Studovali jsme velké množství obuvi určené pro pozemní sporty (americký fotbal, kopaná, rugby, lacrosse a pozemní hokej), abychom vyladili ideální stélku, která přesně padne do tohoto typu těsných bot.
  • Naše firma konstantně studuje potřeby všech odlišných druhů bot, které se objevují na trhu s obuví pro všechny příležitosti. Díky tomu jsme byli schopni vyvinout a dostávat na trh mnoho druhů stélek s rozdílným tvarem, tloušťkou a hustotou, tak abychom vyhověli každému člověku a jeho specifickým potřebám. Díky tomu dochází i k prevenci před možným zraněním.